суботу, 29 квітня 2017 р.

Конкурс творчих проектів «Таланти Миколаївщини-2017»

28.04.2017 року за ініціативи Вищого професійного училища № 21 м. Миколаєва спільно з Департаментом освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації було проведено конкурс творчих проектів «Таланти Миколаївщини-2017» серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів та вихованців позашкільних навчальних закладів Миколаївської області.
Гостинно привітав конкурсантів директор Вищого професійного училища №21 м.Миколаєва Сироватський Іван Михайлович та побажав учасникам наснаги і творчих здобутків.
Наші учні 9-Б класу Скорук Анна, Мєдвєдєв Нікіта, Гончарук Катерина та Середа Єлизавета взяли активну участь у підготовці до конкурсу.
За підсумками конкурсу та згідно спільного рішення журі переможцями у номінації «Комп’ютерна графіка та мультимедіа» Дипломом ІІІ ступеня нагороджена Скорук Анна. Вітаємо!
алишається побажати не зупинятися на досягнутому, йти вперед назустріч новим звершенням і перемогам.

Щиро зичимо добра, щастя, нових творчих злетів та досягнень!









понеділок, 24 квітня 2017 р.

День цивільної оборони 24.04.2017


Тема. Школяру про цивільну оборону України
Мета. Ознайомити учнів з героїчними традиціями нашого народу і його боротьбою за мир і безпеку; дати початкові уявлення про цивільну оборону; розвивати мовлення; виховувати любов та повагу до українського народу.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Психологічний настрій.
ІІІ. Повідомлення теми уроку. 
Вступне слово вчителя 
(на дошці надпис «Цивільна оборона») 
Діти, прочитайте надпис: «Цивільна оборона» 
Що означає слово оборона? 
(Оборонятися, захищатися, а цивільна – це цивільні люди, тобто мирне населення, ми з вами) 
В даний час аварії, катастрофи, стихійні лиха почастішали, тому ускладнилась техніка, стало більше машин, літаків. Але ще не всі люди, котрі обслуговують техніку, сумлінно ставляться до своїх обов’язків. Ці біди нерідко призводять до загибелі дорослих та дітей. В ліквідації наслідків аварій, катастроф, стихійних лих беруть участь організовані й оснащені технікою групи людей, що називаються формуваннями ЦО. Вони рятують людей у мирний час. ЦО покликана рятувати людей і у воєнний час, якщо противник застосовує сучасні засоби нападу. Тому кожен школяр повинен уміти діяти в таких умовах. Успішно вирішувати ці завдання ЦО може спільно з воїнами Українських Збройних Сил. 
Краще розкрити це поняття нам допоможе усний журнал, який ми з вами сьогодні переглянемо і опрацюємо. 


1 сторінка журналу «Призначення та завдання ЦО»
Яке ж призначення та завдання ЦО ми краще дізнаємось, коли переглянемо першу сторінку нашого журналу (перегляд фільму чи плакату «Обов’язки учнів шкіл з цивільної оборони») 
Отже, завдання ЦО благородні, гуманні і спрямовані на захист людини, а призначення ЦО – порятунок від стихійного лиха, аварій та катастроф. 
2 сторінка журналу «Героїчні традиції нашого народу» 
Чому ж виникла потреба в організації загонів ЦО? 
Наш український народ зазвичай протягом своєї тисячолітньої історії мечем і багнетом проганяв з нашої землі численних ворогів: хазарів, половців, татарські орди, поляків, шведів, німців, французів. Наш народ завжди самовіддано піднімався на боротьбу з іноземними загарбниками.. Так було в період громадянської та Великої Вітчизняної воєн. 
У боях з ворогом воїни виявили масовий героїзм. Мужньо боролись і юні герої – діти, які не шкодували свого життя за щастя Вітчизни. Вони говорили: «Це моя Батьківщина! Вжитті палкішого, глибшого, священішого почуття, ніж любов до неї, немає.»
Наша Верховна Рада, уряд України вживають необхідних заходів для відвернення загрози війни, а війна, в якій застосовується ядерна зброя – недопустима. В такій війні неможливо перемогти, тому що загине весь світ. І ми з вами повинні цього не допустити. 
ІІІ. Фізкультхвилинка. 
3 сторінка журналу Присвячена пам’яті Чорнобиля 
Що вам відомо про цю трагедію? 
(відповіді дітей) 
Коли трапилась ця трагедія, вас ще не було на світі. Саме в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року вибухнув реактор на 4 енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції. Лихо чорним крилом накрило українську землю. На устах кожної людини з’явилось нове слово: 
Р А Д І А Ц І Я. 
Що це таке, нам розкажуть учні з довідкового бюро. 
Радіація – маленькі невидимі частинки, які пересуваються у просторі і ніщо їх не може зупинити: вони проходять крізь вікна, двері, вбиваючи здоров’я людей. 
Ці невидимі радіонукліди забруднили, зробили непридатними для життя поля, луки, ліси, річки, міста і села. Величезну територію було обгороджено колючим дротом, а людей переселено в інші місця. А як вбереглися люди в цих територіях? Для цього і потрібні загони ЦО. 
За днями дні, мина повільно рік. 
За днями дні – і другого немає, 
Нехай же лихо наше проминає 
І в світі не повториться вовік. 
Хай стане мир міцнішим у стократ, 
Хай над землею чисте небо буде; 
Чорнобиль – попередження, набат, 
Його уроків людство не забуде. 
(Хвилина мовчання) 
4 сторінка журналу Познайомить вас з діями і захистом свого здоров’я і життя під час аварій, катастроф. 
Значення слів пояснюють учні з «довідкового бюро». 
Аварія – це порушення роботи певного механізму машини, що призводить до значних пошкоджень, ураження. 
Катастрофа – це аварія великих масштабів з трагічними наслідками. 
Робота в групах 
(Скласти пам’ятки ) 
1 група. Як діяти під час землетрусу. 
2 група. Як діяти під час пожежі. 
3 група. Як діяти під час повені. 
4 група. Як діяти під час урагану. 
(Діти зачитують складені ними пам’ятки ) 
ІV. Підсумок уроку. 
Головне для людини не матеріальні цінності, а здоров’я та життя. 
Гра «Вибери своє» 
1) Будинок, коштовності, авто. 
2) Цукерки, іграшки, комп’ютер. 
3) Життя, здоров’я. 
Отже, якщо у людини міцне здоров’я, то вона буде мати і все інше. 

Діти, бережіть своє здоров’я!

пʼятницю, 21 квітня 2017 р.

Майстер-клас "Хмарні технології в освіті"

Відновлення професійного обличчя педагогів — оце і є інновація.
Є. Шулешко
Учитель - це той, хто думає про зміни й інновації як про своє життя.
М. Фуллан
Метою державної Національної програми «Освіта» («Україна ХХІ ст.») є виведення освіти в Україні на рівень розвинутих країн світу, що можливо лише за умов відходу від авторитарної педагогіки і впровадження сучасних педагогічних технологій. Саме цим зумовлена зараз увага педагогів, методистів до інновацій. Сучасний перехід України до інформаційного суспільства, коли до Інтернету може підключись практично будь-яка людина, обумовлює можливість переходу до так званих «Хмарних послуг». Останнім часом впровадження хмарних технологій стрімко зростає, завдяки цьому освіта стає ще доступнішою, адже, вчитися можна скрізь: у приміщенні та на відкритій місцевості.
21 квітня 2017 року керівник шкільного проекту «Єдиний інформаційний простір» В. О. Ісаєв провів майстер-клас для педагогів на тему «Хмарні технології в освіті», показавши на власному досвіді важливість даного питання для кожного педагога.
Захід був спрямований на теоретичне пояснення щодо поняття «хмарні технології» та яку користь несуть вони у собі в сучасній школі.
Учителі мали змогу зареєструватись у Google акаунті, працювали в групах та виконували творчі завдання. Цим було показано, як саме ми можемо використовувати можливості хмарних технологій на своїх уроках, зацікавивши учнів, надавши широкий спектр їхньому творчому, індивідуальному розвитку з вивчення будь-якої дисципліни.

четвер, 20 квітня 2017 р.

21 квітня майстер-клас "Хмарні технології в освіті"

Ця сторінка призначена для вчителів!





Вітаю Вас на моєму сайті!

Картинки по запросу хмарні технології


Майстер-клас "Хмарні технології в освіті"




Відновлення професійного обличчя педагогів — оце і є інновація.
Є. Шулешко
Учитель - це той, хто думає про зміни й інновації як про своє життя.

М. Фуллан
1. З яким настроєм Ви завітали на майстер-клас?
                              https://goo.gl/forms/l6x2pKsLT2V7xmjx2


2. Що ви очікуєте від сьогоднішнього майстер-класу?
                   Я чекаю ...
               Я очікую ...
            Я сподіваюсь ...

3. Вхідна анкета ІКТ-компетентності вчителя
                       https://goo.gl/forms/o4JompeNvxgV9TLr1

4. Перегляньте фотографію



5. Наше майбутнє в наших руках...





6. Що таке "хмарні технології"?
Хмарні технології - це це парадигма, що передбачає віддалену обробку та зберігання даних. Ця технологія надає користувачам мережі Інтернет, доступ до комп'ютерних ресурсів сервера і використання програмного забезпечення як онлайн-сервіса.




7. Google Drive - безкоштовний онлайн-офіс, що включає в себе текстовий, табличний процесор і сервіс для створення презентацій, а також інтернет-сервіс хмарного зберігання файлів з функціями файлообміну.

8. Пройдемо реєстрацію Гугл акаунту
Перейдіть натиснувши на посилання https://accounts.google.com/ 

9. Знайомимось із можливостями Гугл Диску

10. Виконаємо практичне завдання
Натисніть на малюнок нижче:

11. Створюємо тести в системі Google Forms
12. Цікаві тести в системі Kahoot!
     Сторінка для вчителя:   https://getkahoot.com/

     Сторінка для учня: https://kahoot.it/

13. Який настрій на кінець майстер-класу?
      https://goo.gl/forms/gF2SVhGnqGhQLPy32

Картинки по запросу успіхів у роботі

вівторок, 18 квітня 2017 р.

18 квітня відкритий урок з інформатики

18 квітня відбувся відкритий урок з інформатики для молодих вчителів міста Миколаєва. Вчитель Віталій Олександрович поділився власним досвідом, використанням інноваційних методів роботи. 



Самоаналіз
уроку інформатики 2-В класу
18 квітня 2017 року

Тема уроку: Ігрові вправи з надання команд виконавцям у середовищах програмування.

Зміст уроку відповідає вимогам оновленої навчальної програми «Інформатика»:
За державними вимогами до навчальних досягнень учня/учениці з теми «Команди та виконавці»:
Учень/учениця: 
  • має уявлення про команду, виконавців; послідовність дій; 
  • відрізняє команди від спонукальних речень;
  • вміє надавати команди виконавцю в середовищах програмування;
  • шукати помилки в послідовності команд;
  • наводить приклади послідовних дій в побуті;
  • знаходить повторюваність подій в казках, повторювані стани у природі;
  • знаходить помилки в поданих записах послідовних дій;
  • дотримується певного порядку дій в іграх;
  • об’єднує предмети в групу за певними ознаками, придумує назву групі;
  • вилучає зайві предмети з групи за ознаками, впізнає предмети за даними ознаками та обирає з групи;
  • об’єднує складові частини одного предмета в ігрових середовищах; 
  • використовує у своєму мовленні слова команда, виконавець, порядок дій, послідовні дії.
   Тема уроку має значне місце у вивченні розділу «Команди та виконавці», продовжує вивчення і ознайомлення з новими поняттями теми, застосовуючи раніше вивчені.
   

На уроці було враховано на виокремлення дітьми сфери команд виконавця та уміння дітьми будувати послідовність дій у повній послідовності.
Мета уроку:
  • навчальна: навчити надавати команди виконавцю в середовищах програмування;
  • розвивальна: розвивати спостережливість, пам’ять, мовлення;
  • виховна: виховувати здатність орієнтуватися в інформаційному просторі.
   Для опанування нової теми велику перевагу було надано навчальній меті уроку.
   Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
   Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, презентація, родрукований матеріал, картки самооцінки, сигнальні картки.
   Структура уроку мною була раціонально розподілена (актуалізація опорних знань; мотивація навчальної діяльності; вивчення нового матеріалу; засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок; підсумок уроку).
   В структурі уроку «Актуалізація опорних знань» мною було створено завдання, в яких учень/учениця вміє шукати помилки у послідовності команд.
   В наступному етапі уроку «Мотивація навчальних досягнень» учні самостійно висловлювали думку щодо того, що вони вивчатимуть на уроці. Нажаль не всі можуть висловлювати свою думку щодо того, що їх чекає попереду, але мотивацією та підтримкою є той момент, коли учні висловлюють свої загальні очікування від уроку.
   Під час групової роботи, опитування учнів враховувався диференційований підхід, враховуючи особистісні характеристики кожного учня, уміння і навички з даного предмету.
   Для розкриття нового матеріалу мною було поєднано такі методи навчання: монологічний, діалогічний, демонстративний; методи викладання: пояснювально-спонукаючий; методи роботи учнів: виконавські та частково-пошукові.
   При врахуванні принципів навчання (доступності, наочності, системності і послідовності, диференціації, інтеграції) можна вважати, що відбулась єдність освітніх, розвиваючих, виховних функцій навчання.
   При опитуванні учнів, я використовував такі методи: опитування з місця, за картками, робота в зошиті з друкованою основою, формами опитування були: індивідуальні, фронтальні, групові.
    За рахунок чітко поставленої мети, завдань на початку уроку забезпечувалась висока працездатність школярів протягом уроку.
   На уроці підтримувалась хороша психологічна атмосфера спілкування за допомогою «пестливих слів», подяки і оцінці відповідей учнів, їх роботи на уроці.
  На мою думку мені вдалося реалізувати всі поставлені завдання.

Презентація до уроку: http://prezi.com/bppasow1uzdy/?utm_campaign=share&utm_medium=copy

Конкурс "Диво-писанка"

14 квітня в класі пройшов конкурс "Диво-писанка". Учні разом з батьками взяли активну участь в ньому. Дітки принесли цікаві вироби української писанки, використавши при цьому різноманітні технології. Протягом дня всі учні переглядали виставку, а після уроків провели голосування, за яким було обрано переможців виставки-конкурсу. Тому вітаємо наших діток: Шкурат Веронічку (за 1 місце), 
Осипенка Єгора (за 2 місце), 
Яворську Вероніку (за 3 місце) та
Озаринського Івана (за 4 місце). Так тримати!
Але ще відбулась в цей день виставка "Диво-писанка" у вістебюлі школи, всі учнівські колективи виготивили писанку за традиціями всіх областей України. Наша учениця Радик Веронічка разом із мамою виготивили дуже гарну, найкрасивішу писанку Дніпропетровської області. Дякуємо за активну участь, креативність, роботу в житті класу та школи!









вівторок, 11 квітня 2017 р.

Буктрейлер до книги "Живі" Варвари Єналь

12 квітня - День космонавтики


                         Небо зорями рясніє,
Таємниче і глибоке,
Всесвіт нам бентежить мрії,
Спонукаючи до дії,
Розум радує і око.

Оксамитова безодня
Так притягує до себе!
Пригадаємо сьогодні
Тих, кому скорилось небо.







Романтичних, геніальних
Винахідників сміливих,
Завдяки яким реально
В кожній хаті маєм диво.

Про супутники космічні
Ми говоримо буденно.
Допомогою їх звично
Користуємось щоденно.




Інтернет, зв’язок мобільний,
Телебачення, прогноз,
Спілкування з світом вільне –
Змінює життя всерйоз! 

Пригадаймо відчайдуха,
Хлопця першого з Землі,
Всесвіт мовчазний він слухав,
Всміхнено епоху рухав
На космічнім кораблі.


!

Щира шана тим землянам
Що на Місяці колись,
Прапори Землі на славу
Встановити спромоглись!

З космосу – Земля тендітна,
Невелика і блакитна,
І кордони непомітні –
Ніби спільно всі живуть…
Мабуть так колись і буде,
Бо як в космос вийшли люди, 
Й на Землі лад наведуть












понеділок, 3 квітня 2017 р.

Відпочинковий табір в школі

Картинки по запросу дитячий пришкільний табірЛіто – це радісна пора, яку кожен школяр чекає з нетерпінням, а кожна мама чи батько – з тривожним запитанням: куди цього року відправити дитину на відпочинок, щоб вона добре відпочила, набралася сил до наступного навчання восени, набула корисних навичок та знань, зміцнила здоров`я.
Картинки по запросу дитячий пришкільний табір
З метою гармонійного поєднання цих бажань та інтересів влітку 2017 року у загальноосвітніх школах та позашкільних навчальних закладах міста будуть створені табори відпочинку з денним перебуванням дітей.
Табори працюватимуть з 29 травня по 23 червня. Відповідно до Законів України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», «Про внесення змін до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», міської Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2018 роки у відпочинковому таборі забезпечується належний догляд за дітьми, виховний процес, їх повноцінне дозвілля, розвиток творчих здібностей та інтересів і де діти перебувають протягом дня з 8.00 до 17.00. 
Передбачено двохразове харчування (сніданок,обід) та денний сон. Вартість харчування в день – 12 грн. за кошти батьків і за кошти місцевого бюджету для пільгових категорій дітей (відповідно до законодавства), зокрема: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, бездоглядних та безпритульних дітей, дітей «групи ризику», дітей-інвалідів, дітей, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей, дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків, талановитих та обдарованих дітей, дітей учасників АТО, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи. 
На базі позашкільних навчальних закладів освіти будуть працювати гуртки за інтересами дітей, готується проведення для шкільних таборів культурно-масових заходів.
В планах роботи таборів передбачено заходи щодо забезпечення змістовного дозвілля, національного спрямування, естетичного виховання, фізкультурно-спортивної роботи. Крім того, зі шкільними таборами співпрацюють музеї міста, театри, кінотеатри, бібліотеки.
Протягом дня використовуються різноманітні форми дитячого відпочинку: екскурсії, відвідування культурно-мистецьких закладів, спартакіади, ігрові програми, конкурси, музично-розважальні програми, відпочинок на природі тощо.
У червні 2017 року (з 9.00 до 12.00) учні загальноосвітніх навчальних закладів Миколаєва будуть удосконалювати власний рівень мовленнєвої компетентності з англійської та німецької мови у шкільних мовних таборах.
Вчителі іноземних мов навчальних закладів міста підготували цікаві та насичені програми, які органічно поєднують спорт, здоровий спосіб життя, соціальну і екологічну діяльність та нову культурологічну інформацію. Оригінальні програми заходів передбачають різноманітні форми, серед яких проекти, круглі столи, квести, флешмоби, соціальні та екологічні акції, майстер-класи, брейн-ринги, талант- шоу тощо.
Літні табори чекають на маленьких мешканців міста!