понеділок, 30 травня 2022 р.

НАВЧАННЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Унікальна платформа для батьків та вчителів, створена «Освіторією» у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та за підтримки Міністерства освіти і науки України. Тут ви знайдете відповіді на найпоширеніші питання стосовно навчання в Україні та за кордоном під час воєнного стану, інформацію про можливості та допомогу, а також експертні матеріали від Оcвіторія Медіа.Сайт «Навчання під час війни» є безкоштовним та постійно оновлюється.

НАВЧАННЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ [Електронний ресурс]. – 2022. – Режим доступу до ресурсу: https://osvitanow.org/.


ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ОНЛАЙН-УРОКУ З МІННОЇ БЕЗПЕКИ


 



Запрошуємо 1 червня учнів усіх класів на всеукраїнський онлайн-урок з мінної безпеки, аби дізнатися, як поводитися безпечно й вберегти себе, своїх друзів та рідних.

Сьогодні небезпека натрапити на вибухонебезпечні предмети є всюди, де велися чи ще ведуться бойові дії. Тому дітям так важливо знати, як розрізняти такі предмети, якої небезпеки остерігатися й як вберегти своє життя.

Урок проходитиме на платформі Zoom і триватиме до 40 хвилин. Урок проведе Леся Юрчишин, найкращий вчитель громадянської освіти Global Teacher Prize Ukraine 2020, разом із фахівцем з мінної безпеки.
Для учнів 1–4 класів урок проходитиме 1 червня об 11:00, для участі потрібно зареєструватися за посиланням.
Для учнів 5–11 класів урок проходитиме 1 червня о 13:00, для участі потрібно зареєструватися за посиланням.

На уроці через цікаву розмову, інтерактивні завдання та мультики діти дізнаються: як розрізнити вибухонебезпечні предмети;
де може чатувати небезпека;
як зробити свої прогулянки безпечними і яких правил дотримуватися;
які знаки попереджають нас про небезпеку.

У кінці уроку учні зможуть отримати відзнаки та спеціальні подарунки від Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Урок проводиться за підтримки УІРО, Міністерства освіти й науки, а також у рамках інформаційної кампанії ЮНІСЕФ з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Національною поліцією України.

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ОНЛАЙН-УРОКУ З МІННОЇ БЕЗПЕКИ [Електронний ресурс] // МОН України. – 2022. – Режим доступу до ресурсу: https://mon.gov.ua/ua/news/doluchajtesya-do-vseukrayinskogo-onlajn-uroku-z-minnoyi-bezpeki.

четвер, 17 березня 2022 р.

ПОРАДИ ВІД ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ: МОН РОЗРОБИЛО ІНФОРМАЦІЙНИЙ КОМІКС ДЛЯ ДІТЕЙ У ВОЄННИЙ СТАН

 


Міністерство освіти і науки розробило інформаційний комікс для дітей у воєнний стан – це збірка інформаційних порад для дітей та їхніх близьких.


"Через воєнні дії в Україні сьогодні діти позбавлені спокою, вільного неба над головою, а також навчання. Щоб допомогти найменшим українцям емоційно у найважчі хвилини війни та підтримувати патріотичний дух нашої нації МОН представляє авторитетні поради від захисника України", - зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Порада № 1 "Головний скарб для України!"


Порада № 2  "Запорука гарного самопочуття"


Порада № 3 "Спитай у батьків, чим допомогти та яку користь ти можеш принести зараз для родини"


Порада № 4 "Бути уважним!"

Порада № 5 "Навчання – твоя найбільша допомога!"

ПОРАДИ ВІД ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ: МОН РОЗРОБИЛО ІНФОРМАЦІЙНИЙ КОМІКС ДЛЯ ДІТЕЙ У ВОЄННИЙ СТАН [Електронний ресурс] // МОН України. – 2022. – Режим доступу до ресурсу: https://mon.gov.ua/ua/news/poradi-vid-zahisnika-ukrayini-mon-rozrobilo-informacijnij-komiks-dlya-ditej-u-voyennij-stan.

середа, 23 лютого 2022 р.

Батьківський університет продовжується...

     

      У рамках роботи батьківського університету 22 лютого в освітньому комплексі «Ор Менахем» відбувся вебінар для батьків вихованців дитячого садочка. Метою заходу стало формування позитивної моделі батьківської поведінки. Розмова відбувалася за книгою Л. Петрановської «Якщо з дитиною важко». Вебінар проводила практичний психолог «Ор Менахем» Руда Н.Л., яка, до речі, також є автором 73-х наукових та науково-методичних праць. Отже, на вебінарі батькам було презентовано факти сучасної науки стосовно вибудовування ефективних стосунків з дитиною. Так, розглядався феномен «прихильності» та її роль у психіці дитини. Аналізували чому дитина виявляє складну поведінку. Обговорили як саме треба впроваджувати правила та обмеження в життя дитини. Батькам було запропоновано апробувати «Методику 4-х кольорових зон». Також розгадався феномен батьківського вигорання та шляхи його попередження. До заходу долучилися методист і вихователі дитячого садочка, які прагнуть розширити власну психологічну обізнаність та використовувати сучасні стратегії взаємодії з дитиною.




пʼятниця, 18 лютого 2022 р.

Батьківський університет

       
        
У нашому освітньому комплексі запроваджено ще одну форму роботи з батьками – «Батьківський університет».
      17 лютого психолог закладу, Руда Н.Л., кандидат психологічних наук, доцент, практичний психолог вищої категорії, проводила вебінар для батьків «Як знайти спільну мову з дитиною». Робота відбувалася у два етапи: ще за тиждень до зустрічі психолог надіслала батькам листівку із запрошенням до розмови про проблеми виховання та книгу Л. Петрановської «Якщо з дитиною важко». Батькам було запропоновано прочитати книгу. На другому етапі, вже під час онлайн зустрічі, психолог обговорювала з батьками актуальні для кожної сім’ї проблеми взаємодії з дитиною, спираючись на книгу, та власний досвід практичної роботи: чому дитина не сприймає нотації від батьків, що таке «емоційний інтелект» та як він впливає на стосунки, розбирали значущість вербального та невербального каналів спілкування, говорили про особистісні кордони. Під час розмови було акцентовано увагу на значущості прояву «безумовної» батьківської любові до дитини. Аналізували як можна карати дитину, чому батькам важливо встановити баланс між владою та турботою у виховані дитини. А також визначили, що найголовніше у справі виховання дітей – це збереження власного емоційного спокою, адже не буде розмова з дитиною ефективна, якщо мама вже «вийшла із себе». Також батькам було запропоновано ознайомитися із засобами профілактики батьківського вигорання. Під час вебінару батьками було запропоновано ділитися в чаті власним досвідом ефективних покарань дитини та формами вияву поваги до особистісних кордонів дитини.
          Наприкінці зустрічі психолог наголосила, що недоліки дітей – це помилки батьківського виховання. Тому, поки ще є час, і діти маленькі, в батьків є шанс все виправити.




середа, 2 лютого 2022 р.

Технології управління колективом навчального закладу в умовах сучасних викликів

01 лютого 2022 року відбулася всеукраїнська зустріч школи лідерів ефективного управління, організаторами якої є кафедра менеджменту, публічного управління та персоналу факультету економіки та управління Західноукраїнського національного університету.
Віталій Ісаєв, директор Миколаївської спеціалізованої приватної школи І–ІІІ ступенів «Ор Менахем» Миколаївської області, провів майстер-клас з проблемної теми «Технології управління колективом навчального закладу в умовах сучасних викликів». На заході керівник закладу освіти розповів про власний педагогічний досвід, ознайомив учасників із навчальним закладом «Ор Менахем», охарактеризував тенденції сучасних викликів в управлінні та використання технологій управління колективом приватного навчального закладу.
Учасники майстер-класу (студенти, аспіранти, науково-педагогічні працівники, директори закладів освіти) мали змогу задати питання щодо лідерства, фінансово-адміністративної діяльності приватного закладу освіти, проаналізували аспекти партнерської взаємодії учасників освітнього процесу.
На заході брали участь понад 90 учасників.






пʼятниця, 28 січня 2022 р.

Про організацію освітнього процесу 31 січня 2022 року

         У зв’язку з різким збільшенням кількості хворих учасників освітнього процесу закладів освіти на ГРВІ та Covid-19 на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій м. Миколаєва від 28 січня 2022 року (протокол №2) прийнято таке рішення:
- організувати освітній процес для учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти та вихованців позашкільних закладів з використанням технологій дистанційного навчання освіти з 31 січня 2022 року по 13 лютого 2022 року.
         Здобувачі освіти закладів дошкільної освіти, спеціальної школи для дітей з порушенням зору Миколаївської міської ради, 1-4 класів закладів загальної середньої освіти працюватимуть у штатному режимі.
         Адміністрація закладів освіти зобов’язана здійснювати систематичний контроль за якістю проведення навчальних занять і виконанням освітніх програм.


Школа лідерів ефективного управління


 У рамках Школи лідерів ефективного управління (кафедра менеджменту, публічного управління та персоналу, факультет економіки та управління Західноукраїнського національного університету) у вівторок 1 лютого 2022 року о 15.00 відбудеться майстер-клас «Технології управління колективом навчального закладу в умовах сучасних викликів», який проведе директор Миколаївської спеціалізованої приватної школи І–ІІІ ступенів «Ор Менахем» Миколаївської області Віталій ІСАЄВ.

четвер, 6 січня 2022 р.

Звіт про роботу психологічної служби у грудні 2021 р.

        Грудень в роботі психологічної служби видався дуже насиченим на різноманітні заходи. Діяльність психолога освітнього комплексу «Ор Менахем» Рудої Н.Л. охоплювала психодіагностичний, просвітницький, корекційно-розвивальний, профілактичний та консультативний напрями роботи.
        Так, учням 5 – 9-х класів було запропоновано тести IQ, за результатами яких вчителі зможуть визначати, чи реалізує дитина свій інтелектуальний потенціал в начальній діяльності. Також врахування рівня IQ учня дасть змогу вчителям здійснювати більш точні стратегії індивідуального підходу до школярів.
         За запитом від учнів 9-го класу проводилася профорієнтаційна методика «Карта інтересів», яка дозволяє школярам визначитися із сферою майбутньої професії.
         До психодіагностичної роботи були залучені й педагоги навчального закладу, які проходили тест «Методика визначення рівня емоційного вигорання». Отже, вчителі отримали інформацію про наявність/відсутність в них симптомів емоційного вигорання.
          В грудні був продовжений курс для підлітків «Кодекс психологічної безпеки». З учнями обговорювали тему «Мої життєві принципи»: розробляли та усвідомлювали власні принципи та правила життя, обговорювали роль життєвих цінностей (здоров’я, сім’я, гроші, друзі, успіх, краса, кохання). Обмірковували, що саме вже сьогодні може зробити підліток задля реалізації власних правил життя.
          В рамках акції «16 днів проти насилля» психолог школи, Руда Н.Л., проводила години спілкування з учнями молодших класів на тему профілактика буллінгу. Так, з учнями 1-2 класів розбирали форми та маркери насилля на прикладі мультфільму «Гадке каченя». А з учнями 4-го класу влаштували спецоперацію «Стоп кубербуллінг: рятуємо гуглика!!!!», де визначали правила профілактики буллінгу у соцмережах.
          Психологічна просвіта в грудні була спрямована і на вихователів дитячого садочка: психолог брала участь у педраді з доповіддю «Конфлікти з батьками як проблема в роботі вихователя». Під час виступу обговорили причини конфліктів вихователів з батьками та шляхи усунення причин, а також проаналізували стилі поведінки у конфлікті та ситуації їх адекватного застосування.
           Консультативна робота полягала у консультації батьків та вчителів. До консультацій були залучені й деякі учні школи (за попереднім запитом батьків). Також проводилися консультації з особистих питань із персоналом Освітнього комплексу за їхнім запитом.
           Вже четвертий місяць поспіль здійснювалася корекційно-розвивальна робота з Рибочкіним Гордієм (дитячий садок).
           Завершальною «крапкою» в роботі психологічної служби у 1-му начальному семестрі став тренінг для вчителів школи «Профілактика емоційного вигорання», який був спрямований на збереження їхнього психічного здоров’я. Під час тренінгу педагоги обговорювали конструктивні й деструктивні коппінг-стратегії, визначалися як саме можна долати стресові стани, будували «Колесо життєвого балансу», а наприкінці тренінгу виписали собі «Ліцензію на щастя».








Тиждень до Дня української писемності та мови

           До Дня української писемності та мови в нашій гімназії пройшов тиждень, наповнений цікавими та пізнавальними заходами, спрямовани...